HTML5 slideshow
slider

درباره ما

image image
درباره ما

» بیوگرافی مدیریت مجموعه

خلیل ا... واعظی در اردیبهشت ماه 1342 در طبیعت زیبا و دل‌انگیز فیروز کوه متولد شد. اصالتش از توابع شیراز است. او از همان کودکی متاثر از زیبایی‌های طبیعت، صدای مناجات سحری و زمزمه‌های آوازی پدرش با موسیقی انس گرفت و با ساز‌هایی چون کوبه ای و کلاویه ای موسیقی را آغاز کرد. از سال 1360 ضمن حضور در خدمت مقدس سربازی و حضور در جبهه آموزش پیانو را به صورت جدیتر نزد استاد آلمانی در آموزشگاه گام و آموزش تنبک نزد مرحوم استاد امیر ناصر افتتاح را فرا گرفت سپس در دهه 60 و 70 نزد اساتیدی همچون شاملو کاربند و مرحوم استاد جواد معروفی دوره موسیقی ایرانی را گذراند.

در دهه 70 در سفر به کشورهای اروپایی و بلوک شرق دوره آموزش رشته ارف را گذراند و با دست پر و با روش تدریس نوین به کشور بازگشت.

از سال 70 تا 74 در هنرستان موسیقی مشغول به تدریس در رشته‌های تاریخ موسیقی، سلفژ،‌هارمونی که هنرمندانی همچون سالار عقیلی و... از زمره هنرمندان به نام امروزه از زمره افتخارات ایشان می‌باشند

ضمنا در زمینه آموزش ارف با شیوه منحصر به فرد کودکان بسیاری در دوره 60 و 70 و 80 از زمره هنرمندان، مدرسین و مدیران آموزشگاه دهه 90 می‌باشند.

تالیف و انتشار کتاب با نام ترانه همبستگی در دهه 80 که تنها کتاب آموزش کودکان می‌باشد و ترجمه آن به زبان دیگر و تدریس و مورد توجه مدرسین آموزشگاه خارج از کشور از افتخارات میهنمان می‌باشد.

تالیف و انتشار کتاب هفت قطعه دوئت برای پیانو و ویولن در دهه 80 همراه با لوح فشرده در اختیار مدرسین و نوازندگان می‌باشد.

اجرای آثار دیگری با نام صفر تا سفر با آهنگسازی و تنظیم برای پیانو توسط ایشان و اشعار استادکاکائی و اجرای ارکستر زهی پارسیان و هنرمندان مشهور کاری فاخر قلمداد گردیده است.

آموزشگاه موسیقی سرای به سال ۱۳70 ، با هدف حفظ و با حضورچندین اساتید معتبر و تدریس بالغ بر سی سال و اشاعه موسیقی و توسعه روش های خلاقانه در این حوزه توسط خلیل ا.. واعظی پایه گذاری شد و با بیش از دو دهه فعالیت و مدیریت ایشان و با اتکا به روش های نوین و جهانی موسیقی توانسته علاوه بر تربیت مربیان ، هنرمندان و هنرجویان موسیقی ، مردم را هم با موسیقی به شکلی جدی و قابل احترام آشنا کند . خروجی تلاش های ایشان را میتوان در بیش از 30 اجرای جشنواره و کنسرت های هنرجویان سرای هنر مشاهده نمود.

همچنین خلیل ا... واعظی با خلق آثاری چون کتاب ترانه همبستگی ( آموزش موسیقی کودک ) و صفر تا سِفر ( هفت دوئت برای ویولن و پیانو )حدود 34سال است که با آموزش موسیقی به کودکان به روش علمی «ارف» باعث جدی‌شدن نگاه‌هابه این نوع موسیقی شده است .

برگزاری کلاس های آموزشی موسیقی ارف برای کودکان و نوجوانان و همچنین آموزش مربیان در سراسر ایران از مهمترین فعالیت های ایشانمیباشد .

او همواره آموزش به مربیان موسیقی کودک را از ارکان مهم موسیقی در ایران قلمداد و خود تلاش های بسیاری در این زمینه کرده است. نوابغ امروز ، کودکان دیروز و کودکان امروز ، نوابغ فردا هستند.

همچنین کاری کرده که با آن ثابت قدم بودنش را نه تنها به عنوان مدیر یکی از مهم‌ترین آموزشگاه های موسیقی در ایران ثابت کرده بلکه در زمینه فعالیت گروهی نیز نشان داده که فردی است توانا که از عهده اجرای برنامه‌هایی با گروه‌های بزرگ دویست نفره را دارد. آن هم گروه‌هایی که متشکل از کودکان ، نوجوانان و یزرگسالان است و برای هماهنگی آن‌ها واقعا انرژی و توامان آن، تبحر ویژه‌ای لازم است.

کاری که او در زمینه اشاعهء موسیقی کودک در ایران انجام داده است، هم بسیار ارزشمند و بزرگ است و هم بسیار با برنامه پیش رفته است. آن‌هایی که در جشنواره های موسیقی سرای هنر طی سالیان مختلف حضور یافته‌اند حتما متوجه شده‌اند که هنرجویان ایشان طی سال‌های مختلف در ارکسترهای مختلف فعالیتشان را ادامه می‌دهند. کودکان کم سالی که به سختی قدشان از روی سن وسیع دیده می‌شود طی سالهای آینده به عنوان نوازندگان ارکسترهای بزرگ ‌تر حضور پیدا می‌کنند و این روند همینطور در سال‌های بعد‌تر ادامه پیدا می‌کند. این پیوستگی را باید یکی دیگر از ویژگی‌های مهم و منحصر به فرد ایشان دانست که موفق به دريافت جوايز و لوح تقدير بسیار گرديده است. حضور مدیران با برنامه ای مثل خلیل ا... واعظی که هرسال برای سال بعد برنامه‌ای مشخص و در عین حال بدیع تدارک می‌دید، مطمئنا باعث رشد و اشاعه موسیقی متناسب با فرهنگ ایرانی در میان این مرز و بوم می شود.

لیست مقالات

تاثیر موسیقی در کودکان

موسیقى كلاسیك و تأثیر آن بر كودكان:جنین انسان، پس از گذشت 20 هفته از تشكیل نطفه مى تواند صداهاى خارج و موسیقى را بشنود. تحقیقات به عمل آمده نشان مى دهد آنها مى توانند آنچه را كه در محیط رحم مادرشان مى شنوند، پس از 12 ماه از تولد به خاطر آورند و در برابر آن واكنش نشان دهند.

ادامه مطلب ...

فراگیری موسیقی کودکان

ریکوردر یکی از مناسبترین سازها برای شروع آموزش موسیقی به کودکان است. بدون تردید همه ما انسانها به موسیقی علاقه دایم و توانایی یادگیری آواز خوانی و حتی نواختن ساز را کم و بیش دارا هستیم. بخصوص هنگام نوجوانی این علاقه فطری برای یادگیری بیشتر در درون ما جلوه میکند.

ادامه مطلب ...

راهکارهای آموزش موسیقی آکادمیک برای کودکان و نوجوانان

به منظور آشنایی هر چه بیشتر و بهتر شما عزیزان در امر آموزش موسیقی به شیوه ی آکادمیک ، بر آن شدیم تا مقاله ای کوتاه و مختصر تدوین نموده و ارائه نمائیم . امید که این مطالب کوتاه و مختصر ، روزنه ای باشد در جهت آموزش اصولی و آکادمیک فرزندانمان .

ادامه مطلب ...

موسیقی می‌تواند میزان ضریب هوشی کودکان و بزرگسالان را افزایش دهد

پژوهشگران می گویند نتایج تحقیقات گوناگون نشان می دهد که موسیقی می‌تواند میزان ضریب هوشی را در میان کودکان و بزرگسالان تا 7 درجه افزایش دهد. دانشمندان با انجام تحقیقاتی ادعا کرده‌اند افرادی که می‌توانند یک ساز موسیقی را بنوازند باهوشترند، زندگی اجتماعی بهتری دارند و در تحصیلات خود موفق‌ترند.

ادامه مطلب ...

رزومه اساتید

موسیقی

آرا‌ هاشمی متولد تهران سال 1358؛ وی مدرس كیبورد، گیتار پاپ، پیانو، درامز، تئوری موسیقی، ‌هارمونی، صدابرداری، میكس و مسترینگ، نرم افزارهای موسیقی دیجیتال است. از سال 63 با ساز ضربی شروع به فعالیت كرده‌اند.

آرا‌ هاشمی

آرا‌ هاشمی

رزومه اساتید

علی اکبر فروزش مدرس ساز سنتور؛ آموزش موسیقی را از سال 1356 شروع و بدلیل پیروزی انقلاب و وقفه ای کوتاه مجددا از سال 1358 بطور جدی ادامه داد و در دوره های مختلف از اساتید برجسته ای چون نصراله ناصح پور، مسعود شناسا، محمد جواد ضرابیان، مجید کیانی و پرویز مشکاتیان بهره مند شد.

علی اکبر فروزش

علی اکبر فروزش

رزومه اساتید

علی دهقانپور متولد 1361و مدرس گیتار می باشد. موسیقی را از سن 14 سالگی با ساز گیتار با استاد فیض ا.... مداح آغاز کرد و سپس با جناب اقای عماد اجلال آموزش گیتتار فلامنکو را آغاز کرد و مدتی کوتاه نیز نزد استاد فرامرزی پور ادامه داد.

علی دهقانپور

علی دهقانپور

رزومه اساتید

محمد رضا جوادی شیجونی متولد 1353 و مدرس گیتار می باشد. وی کارشناس آهنگسازی و مدرس و نوازنده گیتار فلامنکو و عضو خانه موسیقی ایران در سال 1383؛ و همچنین عضو گروه موزیک سینما گران جوان 1379 می باشد . شروع فعالیتهای هنری او در زمینه آموزش موسیقی همایش و کنسرت از سال 1379 است.

محمد رضا جوادی شیجونی

محمد رضا جوادی شیجونی

رزومه اساتید

مهدی علیمردانی متولد تهران 1363، مدرس ويولن ، دارای مدرک تحصیلی کارشناسی نوازندگی جهانی؛ وی سوابق موسیقی آکادمیک را از سال 1375 با ساز نی نزد آقای شجاعی آغاز کرد و سپس دوره های تکمیلی و ردیف نوازی ایرانی را در مکتب آقای کیانی نژاد و نزد آقای یاسین اژدری ادامه داد.

مهدی علیمردانی

مهدی علیمردانی

رزومه اساتید

مرجان واعظی مدرس دف ، تنبک ، ارف کودکان؛ وی از 3 سالگی پس از گذراندن دوره ارف، سلفژ و دریافت پایان نامه، آموزش ساز های کوبه ای (دف، تنبک، کاخن ، تمپو و...) را نزد اساتید مختلف در سبک ها (یک خط و سه خط) و مکتب های اساتیدی همچون (حسین تهرانی، ناصر افتتاح، مجید حسابی، بهمن رجبی، ناصر فرهنگ فر، مسعود حبیبی، بیژن کامکار) تا سال 1390 آموخته است.

مرجان واعظی

مرجان واعظی

رزومه اساتید

امیر مردشتی متولد 1366 تهران، فارغ التحصیل رشته آهنگسازی از کنسرواتوار تهران و دارای مدرک کاردانی نوازندگی از دانشگاه علمی کاربردی واحد 4 ,

امیر مردشتی

امیر مردشتی

رزومه اساتید

نوازنده و مدرس سازهای کوبه ایی

امیر حسین مومن

امیر حسین مومن

رزومه اساتید

مرجان خلیلی متولد ۱۳۷۵ کارشناسی روانشناسی تربیتی از دانشگاه علامه طباطبایی و کارشناسی نوازندگی موسیقی ایرانی از دانشگاه فرهنگ و هنر واحد ۴۶. ساز:سنتور

مرجان خلیلی

مرجان خلیلی

رزومه اساتید

مدرس تنبک و سنتور

بهاره جودکی

بهاره جودکی

رزومه اساتید

محمد حسین دادفر

محمد حسین دادفر

رزومه اساتید

 زهره حدادی

زهره حدادی

رزومه اساتید

سارا صالح پور

سارا صالح پور

رزومه اساتید

ساناز امامیه

ساناز امامیه

رزومه اساتید

علي اكبر تركمن نژاد

علي اكبر تركمن نژاد

رزومه اساتید

غزاله باقری

غزاله باقری

رزومه اساتید

 مريم جوچي

مريم جوچي

رزومه اساتید

مهتا علي احمدي

مهتا علي احمدي

رزومه اساتید

مهسا مشايخي

مهسا مشايخي

رزومه اساتید

مهیار سعادتی

مهیار سعادتی

رزومه اساتید

ندا وزیری نسب کرمانی

ندا وزیری نسب کرمانی

رزومه اساتید

نوشین امیر ارجمندی

نوشین امیر ارجمندی

رزومه اساتید

نونا فداییان

نونا فداییان

رزومه اساتید

نیوشا خالقی

نیوشا خالقی

رزومه اساتید

محمد رضا واعظی

محمد رضا واعظی

رزومه اساتید

مجید جهانشاهی

مجید جهانشاهی

رزومه اساتید